Pfaffenhofen’de Open House Etkinliği

Daiichi Sankyo Çalışanları İş Yerlerini Tanıttı

Tabletler nasıl yapılıyor? Annem ve babam neden işe giderken laboratuvar önlüğü giyiyor ? Bir tablet ne kadar laktoz içeriyor ? Bu sorular ailelerinin iş yerlerini ziyaret eden 250 çocuk tarafından  „Open House Day“ etkinliğinde soruldu. Daiichi Sankyo’nun Pfaffenhofen’daki üretim tesisisindeki çalışanlar 9 Mayıs 2015 günü yaptıkları işleri tanıttılar. Ziyaretçilerin bir çoğu farmasötik ürün geliştirme ve üretiminin iç yüzünü görme fırsatı yakaladı.

Sahne Arkası

“Üretim güvenliği ve hijyen kuralları, fazla sayıda ziyaretçiye izin vermiyor.” diyor tesis yöneticisi Frank Knefeli. “Bu yüzden ‘Open House’a, çalışanlarımızın ailelerini davet ettik. Böylece çalışanlarımız, günlük iş yaşantılarını arkadaşlarına ya da ailelerine anlatma imkanı buldu.” Japonya dışındaki en büyük üretim tesisimiz 6 saat boyunca kapılarını, her yaştan farklı ziyaretçiye açtı. Çalışanlar tablet geliştirme ve üretimindeki önemli adımların yanında enerji ve hava kaynakları gibi diğer destekleyici fonksiyonları da sundular. Her sene, Pfaffen hofen’daki tesiste 3 milyar tablet üretiliyor ve bu tabletler dünyadaki 50’den fazla ülkeye gönderiliyor.

Genç Ziyaretçiler İçin Özel Program

Etkinlikte genç ziyaretçilerle özel olarak ilgilenildi. Genç ziyaretçilerimiz; koruyucu laboratuvar önlüğü ile fotoğraf çektirdi, futbol ve başka oyunlar oynadı.  Aileleri farmasötik ürün geliştirme ile ilgili bilgilendirilirken, çocuklar “WII Yarışması” yapma imkanı buldu. 

“Open House”a 350 kişi çalışanlar, olmak üzere 1,500 ziyaretçi katıldı ve Cumartesi gününü tesiste geçirdi. “ Bu kadar fazla ziyaretçimiz olduğu için çok mutluyuz” diyor tesis yöneticisi Dr. Frank Knefeli. “Bu durum firmamızın bilinirliğinin yüksek olduğunu gösteriyor.”

back to top