Hasta Grupları Finansörlüğü

Hastalara Ses Vermek

Hasta kuruluşları sağlık sisteminde önemli bir rol oynarlar. Kamuoyunu bilgilendirir ve hastalara hastalıklarıyla nasıl yaşabileceklerine dair tavsiyeler verebilirler. Danışmanlıktan fazlasını yaparlar. Bu kuruluşlar hastalara sağlık sisteminde önemli bir söz hakkı verir.

Hastalar için bağımsız bir ses olma görevlerini yerine getiren hasta kuruluşlarının ilaç şirketleriyle ilişkileri transparanlık prensibiyle belirlenmiştir. Bir hasta kuruluşuyla ile işbirliğinin bir terapi ile ilgili kararları etkilememesi ya da spesifik terapileri teşvik etmemesi ya da desteklememesi gereklidir.
 

Hasta Gruplarının Bağımsızlığı

Daiichi Sankyo Avrupa ve bağlı firmaları hasta kuruluşlarının tarafsızlık ve bağımsızlığına saygı duyar. Biz de bu sebeple sürekli olarak verdiğimiz desteğin boyutu ve doğası hakkında kamuoyuna bilgi sağlamaktayız.

  • Daiichi Sankyo Avrupa hastaların ihtiyaçlarını karşılayan kalifiye alıcılara ve hastalıklar konusunda kamuyu bilgilendirmek gibi sonunda hastalara yarar sağlamayı hedefleyen hayırsever ideallere, programlara, aktivitelere ve hasta kuruluşlarına bağış yapar.
  • Hasta gruplarına yapılan tüm bağışlar Avrupa İlaç Endüstrisi Birlikleri Federasyonunun (EFPIA)-İLaç Sektörü ve Hasta Organizasyonları Arasındaki İlişkilere Yönelik Uygulama Esasları ve de aynı zamanda ilgili kanun ve yerel mevzuatlara uygun şekilde yapılmaktadır.
İlgili Doküman

EFPIA Uygulama Esasları​​​​​​​

Daha fazlası

Değerler Raporu

Kurumsal değerlerimiz, büyüme potansiyelimiz ve iş planımız hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

back to top