Sürdürülebilirlik

Çevre İçin Sorumluluk Alıyoruz

İspanya’dan Aroa García çevreye dair farkındalığın nasıl arttırılacağını biliyor. Daiichi Sankyo Tıbbi Tanıtım Temsilcisi Julián García Gil’in kızı Aroa, “Global Çevre Yarışması”nda “Başarı Ödülü”nü kazandı. Bu ödülü kazanması, geri dönüşümü ve çevre duyarlılığını nasıl önemsediğini gösteriyor. Aroa’nın başarısı Daiichi Sankyo İspanya’da özel bir seremoni ile kutlandı.

Diyalogtan Eyleme

Daiichi Sankyo’da bizler çevreyi korumak istiyoruz. Bu hedefi gerçekleştirme yolunda, farkındalığı aksiyona taşımak amacıyla ileriye dönük önemli bir adım attık. 2008’den beri üretim tesislerimiz, araştırma ve geliştirme merkezlerimiz için spesifik emisyon azaltma hedeflerini takip ediyoruz. Kurumsal Davranış Tüzüğümüz, operasyonlarımızın çevresel etkilerini sorumlu bir şekilde yönetmek istediğimizi vurguluyor.
 

Yeşil Enerjide Öncü

Fransa Altkirch’teki üretim sahamızda, tesisler , atık ve hammadde kullanımını azaltmak ayrıca çalışanlarımız ve çevre sakinleri için güvenlik tedbirlerini arttırmak amacıyla modernize ediliyor.

Almanya Pfaffenhofen’daki tesisismiz ise yeşil bir öncü. Her yıl 3 milyar tabletin üretiminde kullanılan enerji yerel biyokütle yakıtlı kombine ısı ve güç santralinden elde ediliyor. Tesisin kazanları, odun yongaları ve aynı zamanda kereste hasatından elde edilen odunlarla besleniyor.

Pfaffenhofen’daki tesisimizi bu enerji kaynağına bağlayarak,  karbon ayak izimizi azaltabildik. Ancak burada durmuyoruz ve daha fazla yenilenebilir enerji kullanımı için çalışmaya devam ediyoruz.

back to top