Avrupa’daki Üretim Tesisleri

En Yüksek Uluslararası Standartlarda

Daiichi Sankyo Avrupa, her ikisi de ABD Yiyecek ve İlaç İdaresi (FDA), Avrupa İlaç Ürünleri İdaresi (EMA) veya Almanya İlaç Ürünleri ve Medikal Cihazlar İdaresi (Bundesinstitut für Arzneimittel und Medizinprodukte - BfArM) gibi ulusal ve uluslararası otoriteler tarafından onaylanmış olan iki üretim tesisine sahiptir. Üretim Tesislerimiz iyi üretim uygulamaları standartları (GMP-Good Manufacturing Practices) ile uyumlu şekilde faaliyet göstermektedir. Mevcut olan en ileri teknolojiler kullanan ekipman ve otomasyon sistemleri kesintisiz olarak yüksek kaliteli üretim süreci garantileyebilmektedir. Firmanın global ilaç üretim operasyonlarında, Pfaffenhofen üretim tesisinin rolü giderek artmaktadır. Bu tesis global üretim kapasitesine ciddi katkıda bulunmaktadır. Daiichi Sankyo’nun tüm olmesartan ürün ailesi markaları Pfaffenhofen’de üretilmekte ve bu lokasyondan gönderilmektedir.

Pfaffenhofen: Tüm Dünyadaki Farmasötik Ürünler

Almanya‘nın Bavyera eyaletinde bulunan tesiste her yıl 28 milyondan fazla paket ve yaklaşık 2 milyar tablet Daiichi Sankyo ürünü üretilebilmektedir. Burada üretilen ürünler daha sonra tüm dünyaya gönderilmektedir. Lisans verilen firmalar ile işbirliği içerisinde, Daiichi Sankyo tüm dünyada 60’dan fazla ülkeye farmasötik ürünler dağıtmaktadır. Buna ABD ve Asya pazarlarına yönelik fason üretim de dahildir. Pfaffenhofen’deki faaliyetler biyoteknolojik üretim ve yarı katı, sıvı (kremler, jeller, sıvılar) ve katı farmasötik ürünlerin (tabletler ve film kaplı tabletler) üretimini içermektedir. Fransa Altkirch şehrindeki tesisimizde, Luitpold ürünlerine yönelik için etken farmasötik maddeler üretiyoruz.

Farmasötik Ürün Geliştirme

Pfaffenhofen tesisi farmasötik ürün geliştirme anlamında kilit rol oynamakta olup; bitkisel kaynaklı ilaçların hazırlanış koşulları ve prensiplerini araştırma projelerine yönelik, global anlamda önemli bir görev yerine getirmektedir. Pfaffenhofen’de bulunan tesiste, Daiichi Sankyo global faaliyetleri için 70’den fazla çalışan ürün geliştirme projelerinde görev yapmaktadır. 

Bu departman global araştırma yapımızla entegre bir biçimde çalışmaktadır ve direkt olarak Grup Global Araştırma Yöneticisi’ne raporlama yapmaktadır. 

Alman ekibi etken maddelerin nasıl metabolize olduğunu araştırmakta, ilgili ilaç için en uygun formülasyonu tanımlamakta, ilaç için en iyi üretim yöntemlerini araştırmakta ve yeni ilaç formülasyonunun stabilitesini değerlendirmektedir.

back to top