Avrupa’da Daiichi Sankyo

Daiichi Sankyo, Avrupa’da da hastaların çok çeşitli ve henüz karşılanmamış medikal ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi ilaç ürünleri geliştirme ve pazara sunma hedefiyle faaliyet göstermektedir.Avrupa’da firmanın kökenleri, Daiichi ve Sankyo firmalarının Almanya'nın Duesseldorf kentinde ilk ofislerini açmalarına kadar uzanmaktadır. Burada, iki geleneksel Japon firması arasındaki birleşme 2007 yılında gerçekleşmiştir.

Daiichi Sankyo’nun Avrupa merkez ofisi Almanya’nın Münih kentinde bulunmaktadır. Firma günümüzde 13 Avrupa ülkesinde ve Kanada'da aktif olarak faaliyet göstermektedir. Lisanslama ve satış anlaşmaları vasıtası ile firmanın ürünleri neredeyse her Avrupa ülkesi pazarında bulunmaktadır. Yaklaşık 2.500 çalışanı ile Daiichi Sankyo, 1990 yılında Avrupa’daki üretim tesislerini kurmasından bu yana Avrupa’da bulunan en güçlü Japon ilaç firmalarından birisi haline gelmiştir.

Daiichi Sankyo Avrupa, Japonya ve Amerika’dan sonra Daiichi Sankyo’nun en önemli üçüncü pazarı haline gelmiştir. Fransa ofisi aracılığıyla Daiichi Sankyo Avrupa, Cezayir, Burkina Faso, Kamerun, Nijer, Senegal gibi pek çok kuzey ve batı Afrika ülkelerindeki hastalara tıbbi ilaç desteği sağlamıştır.

Daha fazlası

Misyon,Vizyon ve Değerlerimiz

Misyonumuz çeşitli medikal ihtiyaçları karşılayan yenilikçi ilaç üretimi yaparak dünyadaki yaşam…

back to top