logo

Yeniliğe Tutkulu. Hastalara Şefkatli.

Daiichi Sankyo İlaç Ticaret Ltd. Şti

2019 Dünya Tromboz Gününü destekliyoruz!

Tromboz, nedenleri, risk faktörleri, belirtileri ve semptomları hakkında farkındalığı arttırmak için Dünya Tromboz Gününe (#WTDay) ortaklık ediyoruz. Uluslararası Tromboz ve Hemostaz Birliği tarafından düzenlenen bu yıllık etkinlik dünya çapında yüzlerce kuruluş tarafından gerçekleştiriliyor. “Trombozu Bilin” sloganıyla yola çıkarak, dünyada en fazla can alan üç kardiyovasküler rahatsızlık olan kalp krizi, inme ve venöz tromboembolizmin (VTE) ardındaki sebep olan trombozdan kaynaklanan ölüm ve sakatlıkları azaltmak için ortak çabaya katılıyoruz.

Dünya çapında, dört insandan biri tromboza bağlı nedenlerden dolayı hayatını kaybediyor.1 Dünya Tramboz Günüyle birlikte, çoğu zaman gözden kaçan ve yanlış anlaşılan bu duruma odaklanmak ve acil ve büyüen bir sağlık problemi olarak tromboza dikkat çekmek istiyoruz. Endişe verici istatistiklere ve hastalığın öngörülmesi zor yapısına rağmen, biz hastalar için umut olduğuna vurgu yapmak istiyoruz. Bu mesajı yaymamıza yardımcı olun, arkadaş ve ailelerinizi harekete geçmeleri için cesaretlendirin.

Dünya Tromboz Günü Hakkında

Dünya Tromboz Günü, trombozdan kaynaklanan dikkate değer yükü azaltmayı amaçlayan bir eğitim seferberliğidir. Uluslararası Tromboz ve Hemostaz Birliğinin oluşturduğu ve düzenlediği Dünya Tromboz Günü, gerçekten de yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası kurum ve savunucular tarafından yürütülen küresel bir işbirliği oldu. Toplu etkinlikler, eğitimler, sağlık fuarları, bilimsel toplantılar, çalışan sunumları, sosyal medya ve daha fazla araç sayesinde Dünya Tromboz Günü, kamu ve sağlık mesleği mensupları kapsamında tromboz farkındalığını arttırdı. Dünya Tromboz Günü hakkında daha fazlasını buradan öğrenin.

Referans
1 World Thrombosis Day. Know Thrombosis. Available at: https://www.worldthrombosisday.org/. Accessed September 2019.