logo

Yeniliğe Tutkulu. Hastalara Şefkatli.

Daiichi Sankyo İlaç Ticaret Ltd. Şti

Dünya Kanser Günü 2020

Kanserin küresel etkisini azaltma mücadelesine katılıyoruz.

Şubat 2020 – Dünya Kanser Günü her yıl 4 Şubat’ta gerçekleştirilen ve kanser profilini pozitif ve ilham verici bir şekilde güçlendirmek için dünyayı bir araya getiren küresel bir girişimdir. 4 Şubat, Uluslararası Kanser Kontrol Örgütünün öncülüğünde farkındalığı arttırarak ve eğitimi geliştirerek milyonlarca önlenebilir ölümü engellemeyi amaçlamakla birlikte dünya çapında bireyleri, toplulukları ve hükümetleri eyleme geçmeye davet eder.

Kanser Hastalarının Karşılanmayan İhtiyaçlarını Belirtmeye Olan Kararlılığımız

Şubat 2020, Kararlıyım ve Yapacağım kampanyasının 3. Yılını temsil ediyor. Bu tema, kanser yükünün azaltılması için alınan aksiyonların gücünü simgeliyor. Aynı zamanda onkoloji ekibimizin nasıl çalıştığını da yansıtıyor. Misyonumuz, dünya klasmanındaki yenilikçi bilimimizi güçlendirmek ve kanserli hastalara anlamlı tedaviler oluşturabilmek için geleneksel düşüncenin dışına çıkmak. Bilimi hastalar için değere dönüştürmeye kendimizi adadık ve bu sorumluluk duygusu yaptığımız her şeyi gözler önüne seriyor.

Biliyor muydunuz?

  • Her yıl 9.6 milyon insan kanser nedeniyle hayatını kaybediyor ve 2030’a kadar bu sayının iki katına çıkacağı tahmin ediliyor.
  • Kanser ölümlerinin %70’i düşük-orta gelirli ülkelerde meydana geliyor.
  • Düşük gelirli ülkelerin %30’undan azı kanser tedavi sistemlerine sahip. (yüksek gelirli ülkelerdeki %90 orana karşılık)
  • Sık rastlanan kanserlerin en az üçte biri önlenebilir nitelikte.
  • Kanser dünya çapında en yaygın ikinci ölüm nedeni.
  • Her yıl 3.7. milyon insanın hayatı; önlem, erken teşhis, zamanında ve kaliteli tedavi stratejileriyle kurtarılabilir. (*)

Uluslararası Kanser Kontrol Örgütü Hakkında (UICC)

Uluslararası Kanser Kontrol Örgütü en büyük ve en eski uluslararası kanserle mücadele örgütüdür. 1933’te Cenevre’de kurulan örgütün, 170 ülkede 1100’den fazla üyesi vardır. Örgütün misyonu, kanserin küresel yükünü azaltmak, daha çok eşitlik ve dünya sağlık ve kalkınma gündeminde kanser kontrolünün önceliğinin devam etmesini sağlamak için kanser topluluğunu birleştirmek ve desteklemektir. Örgütün ana etkinlik alanları, dünya liderlerini yenilikçi, geniş kapsamlı kanser kontrol etkinlikleri ve girişimlerinde biraraya getirmek, bölgesel ihtiyaçları karşılamak için kapasite oluşturmak ve farkındalık kampanyalarını geliştirmektir.

Daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: www.uicc.org

 (*) www.worldcancerday.org/materials