logo

Yeniliğe Tutkulu. Hastalara Şefkatli.

Daiichi Sankyo İlaç Ticaret Ltd. Şti

Avrupa’daki Ürünler

Aşağıda Daiichi Sankyo Avrupa’nın önde gelen ürünlerinin marka isimleri alfabetik sırayla verilmiştir.

Avrupa’da reçeteli ilaçlara yönelik bilgilerin açıklanması çok sıkı hukuki düzenlemelere tabiidir. Örneğin; ürünlerimizin mekanizmaları ve etki şekilleri gibi bu tür konular ile ilgili olarak detaylı bilgiler sadece medikal profesyonellere verilebilmektedir. Bu sebeple, burada önde gelen ürünlerimiz ile ilgili olarak sadece genel bilgi verebilmekteyiz.

Medikal profesyoneller Avrupa ofislerimizin kendi internet siteleri aracılığı ile detaylı ürün bilgilerine ulaşabilmektedirler.

Marka adiEtken MaddeEndikasyonu
EfientPrasugrelAterotrombotik olaylar
SevikarOlmesartan + AmlodipinHipertansiyon
Sevikar HTCOlmesartan + Amlodipin + HidroklorotiazidHipertansiyon
OlmetecOlmesartanHipertansiyon
Olmetec PlusOlmesartan + HidroklorotiazidHipertansiyon
EvistaRaloksifenOsteoporoz
MevalotinPravastatinHiperkolestorolemi
PodomexefSefpodoksimSolunum yolu enfeksiyonlari
LopresorMetoprololHipertansiyon
Lomir/IcazIsradipinHipertansiyon

Olmesartan

Avrupa’da Olmesartan etken maddesi içeren ve tekli tedaviden üçlü kombinasyon formuna kadar birçok ilaç vardır. Olmesartan ilk olarak 2002 yılında marka ismi Olmetec® olan mono ürün ile piyasaya sürüldü. O zamandan beri Olmetec Plus® (OLM + Hydrochlorothiazide), Sevikar® (OLM + Amlodipin) ve Sevikar HCT® (OLM + AML + HCT) bu portföyü tamamlayan ürünlerdir.

Hipertansiyon tedavisindeki en büyük sorunlardan biri tedaviyi başarılı bir şekilde sürdürmektir. Tekli hap çözümü tedaviye uyum için önemli bir boyuttur. Tedavi için mevcut ürünlerin ötesinde hipertansif hastaların başarılı bir şekilde yönetilmesi hayat tarzında gerekli görülen değişiklikleri desteklemek, eğitmek ve tedaviye uyumu sağlamak gibi entegre çözümlere ihtiyaç duyar. Biz “Hipertansiyona Çare” stratejimiz ile, kendimizi hem ürünleri kapsayan hem de ötesine geçen entegre çözümleri sunmaya adadık.

Şu anda Olmesartan, Daiichi Sankyo'nun en iyi satan ilaç maddesidir. 2002 yılından bu yana tüm dünyada 5 milyondan fazla insan bu ilaç ile tedavi edilmiştir. Tüm dünyadaki sağlık profesyonelleri Olmesartan’ı giderek artan bir şekilde kullanmakta olup, bu molekül önde gelen ilk yedi global pazarda, hipertansiyonun tedavisi anlamında 2 numaralı tedavidir. Olmesartan bu başarıyı kan basıncını düşürmedeki mükemmel etkinliği sonucunda elde etmiştir.

Prasugrel

Bir oral antitrombosit olan prasugrel Daiichi Sankyo ve onun Japon araştırma ortağı Ube Industries tarafından ortaklaşa keşfedilmiş olup Eli Lilly and Company ile birlikte geliştirilmiştir. Prasugrel, kan trombositlerinin kümelenmesini ve damarın tıkanmasını önler.

Avrupa İlaç Ajansı perkütan koroner girişim (PKG) ile tedavi edilecek Akut Koroner Sendrom (AKS) hastalarında aterotrombotik olayların önlenmesinde prasugrel (Effient) kullanımını onayladı. Akut koroner sendromlar, kalp krizlerini ve stabil olmayan anjina (göğüs ağrısı)’nı kapsar. AKS ile sonuçlanan koroner kalp rahatsızlığı Avrupa Birliği’ndeki ölümlerin en yaygınıdır.

Yağ katmanı ve kolesterolden dolayı daralan ve tıkanan damarların neden olduğu kalp krizi, koroner kalp hastalıklarının başlıca göstergesidir. Bazı durumlarda kalpteki bölümlere kısmen ya da tamamıyla kan tedariğini engelleyen ve AKS yoluyla tedavi edilebilen pıhtılaşma sonucunda plak yırtılabilir. Birçok AKS hastasında damarı yeniden açmak için genelde stent yerleştirme yöntemiyle gerçekleştirilen PKG uygulanır.

Raloxifene

Etken madde olarak raloksifen içeren Evista® menopoz sonrası kadınlarda osteoporozun tedavisi ve önlenmesi için kullanılmaktadır. Daiichi Sankyo Avrupa, osteoporoz markası Evista®‘nın pazarlama ve dağıtım haklarını Eli Lilly Firmasından almıştır.

Sağlık profesyonelleri osteoporozun tedavisi ve önlenmesi ile ilgili olarak daha fazla bilgiye www.evista.eu sitesinden ulaşabilirler.

Hastalar; osteoporoz, hastalığınin risk faktörleri ve bireysel risk hesaplayıcı dahil olmak üzere hastalığın önlenmesine yönelik bilgilere www.osteoporosis-disease.eu sitesinden ulaşabilirler.