logo

Yeniliğe Tutkulu. Hastalara Şefkatli.

Daiichi Sankyo İlaç Ticaret Ltd. Şti

Daiichi Sankyo 2015 Dünya Tromboz Günü’nü Destekliyor

Dünya Tromboz Günü için hazırladığımız, VTE(Venöz tromboembolizm) hakkındaki interaktif infografiğimize bir göz atın! Hazırladıklarımız, Profesör Harry Büller’in VTE risk değerlendirmesi ve Dr. Alexander Cohen’in semptomlar hakkında videoları da dahil olmak üzere zengin bir içerik sağlıyor.

Daiichi Sankyo olarak yine Dünya Tromboz Günü (DTG) ile işbirliği yapıyoruz. 13 Ekim’de gerçekleşecek olan DTG her yıl gerçekleşen bir etkinlik olup Uluslar arası Tromboz ve Hemostaz Derneği liderliğinde ve dünya çağındaki yüzlerce organizasyon tarafından yürütülmektedir. DTG 2015 için odak noktaları VTE ve hastaneye yatırılmaya bağlı risk artışıdır.

 

VTE’yi bu yılın mottosu olarak düşünün

VTE (bacaklarda ve ciğerlerde kan pıhtılaşması) dünya çapında ölümlere ve sakat kalmalara sebep olmakta ve trombozun ana tetikleyicisi durumundadır. DTG tromboza karşı toplumun, sağlık profesyonellerinin ve sağlık sisteminin duyarlılığını arttırmayı amaçlamaktadır. Sonuçta ise, rahatsızlığın sebepleri, risk faktörleri, semptomları ve kanıtlara dayanan tromboembolik rahatsızlıklara bağlı ölümlerin ve sakat kalmaların azaltılmasını amaçlamaktadır.

YouTube: Video

What happens on October 13th?